2024 Inter-House Cross Country Results

 
 

Congratulations to all competitors on your involvement in the Inter-House Cross Country. It was fantastic to see everyone coming together to celebrate individual excellence and demonstrating pride in our Houses.

Thank you to all of our staff, alumni and student helpers who made the day possible.

Individual Results

Congratulations to our individual Age Group Champions and Runners Up who were presented with their trophies this morning and are listed below.

Year 3

  • Year 3 Champion Girl: Kayla Vinci

  • Year 3 Runner Up Champion Girl: Marlie Vinci

  • Year 3 Champion Boy: Nate Hoes

  • Year 3 Runner Up Champion Boy: Hudson Leszenko

Year 4

  • Year 4 Champion Girl: Olivia Davey

  • Year 4 Runner Up Champion Girl: Georgia Wombwell

  • Year 4 Champion Boy: Harvey Clarke

  • Year 4 Runner Up Champion Boy: Oliver Shipp

Year 5

  • Year 5 Champion Girl: Sofia Brown

  • Year 5 Runner Up Champion Girl: Olivia Lange

  • Year 5 Champion Boy: Hayden Willey

  • Year 5 Runner Up Champion Boy: Solomon Martin

Year 6

  • Year 6 Champion Girl: Amelia Mcivor

  • Year 6 Runner Up Champion Girl: Adele Cunningham

  • Year 6 Champion Boy: Alexander D'Monte

  • Year 6 Runner Up Champion Boy: Aedric Huang

Year 7

  • Year 7 Champion Girl: Alyanna Mejia Benavides

  • Year 7 Runner Up Champion Girl: Bella Perrie

  • Year 7 Champion Boy: Taye Gopolang

  • Year 7 Runner Up Champion Boy: Max Laycock

Year 8

  • Year 8 Champion Girl: Aija Kins

  • Year 8 Runner Up Champion Girl: Olivia Stott

  • Year 8 Champion Boy: William Mcivor

  • Year 8 Runner Up Champion Boy: Jonathon Detata

Year 9

  • Year 9 Champion Girl: Emily Horniman

  • Year 9 Runner Up Champion Girl: Chelsea McDonnell

  • Year 9 Champion Boy: Henrique Andrade Carpinteiro Peres

  • Year 9 Runner Up Champion Boy: Oscar Cordina

Year 10

  • Year 10 Champion Girl: Niamh Jones

  • Year 10 Runner Up Champion Girl: Holly McAnuff

  • Year 10 Champion Boy: Maximilian Buiks

  • Year 10 Runner Up Champion Boy: Mason Fidzewicz

Year 11

  • Year 11 Champion Girl: Tija Kins

  • Year 11 Runner Up Champion Girl: Sophea Andrew

  • Year 11 Champion Boy: Oliver Lefort

  • Year 11 Runner Up Champion Boy: Xavier Petta

Year 12

  • Year 12 Champion Girl: Isabella Alves-Veira

  • Year 12 Runner Up Champion Girl: Jayde Musika

  • Year 12 Champion Boy: Brett Mitchell

  • Year 12 Runner Up Champion Boy: Luis Sudiarko

Final House Placings

Well done to MacKillop House who were the overall winners of the 2024 Secondary Inter-house Cross Country Carnival.

Please find the final house placings below.

Junior School:

  1. Xavier

  2. Merici

  3. De Vialar

  4. Romero

  5. Pallotti

  6. Salvado

  7. Chisholm

  8. Mackillop

Senior School:

  1. Mackillop

  2. Merici

  3. Xavier

  4. Palotti

  5. Romero

  6. De Vialar

  7. Chisholm

  8. Salvado

Overall Results:

  1. Mackillop

  2. Merici

  3. Xavier

  4. Pallotti

  5. Romero

  6. De Vialar

  7. Chisholm

  8. Salvado

 
 
Av԰ Communications